Makiety przemysłowe


Makiety przemysłowe to wizualizacja fabryk, linii przemysłowych oraz wszelkiego rodzaju maszyn wykonane w wyznaczonej przez Klienta skali. Tego typu modele pozwalają na zrozumienie skomplikowanych technik i procesów produkcyjnych oraz przemysłowych. Oprócz walorów wizualnych, docenianych przez projektantów i architektów, makiety takie wykorzystywane są także do celów szkoleniowych. Funkcja edukacyjna tego typu modeli możliwa jest dzięki zastosowaniu elementów interaktywnych, które nadają realizmu i pozwalają na zrozumienie skomplikowanych procesów przemysłowych mających miejsce w przedstawianym obiekcie.

Projektowane i wykonywane w naszej pracowni w Poznaniu makiety przemysłowe mogą przedstawiać proste schematy, ale też i bardzo szczegółowe odwzorowanie maszyn, urządzeń stosowanych w przemyśle produkcyjnym i przetwórczym oraz wszelkiego rodzaju ich przekroje. Całość wzbogacona może być makietami budynków i terenów zakładów, w których są wykorzystywane. Modele mogą przedstawiać zarówno nowo projektowane jak i już istniejące maszyny, linie produkcyjne i fabryki.

Modele zakładów przemysłowych można wzbogacić o dodatkowe elementy przyciągające uwagę oglądających i sprawiających, że są one bardzo realistyczne. Są to takie elementy jak: oświetlenie, elementy ruchome, przekroje pokazujące wnętrze poszczególnych obiektów i pomieszczeń wraz z miniaturami instalacji produkcyjnych.

Makiety przemysłowe wykonywane są przez nas sprawdzoną metodą druku 3D. Do szczegółowego odwzorowania tworzonego modelu nasi doświadczeni architekci – projektanci używają także zaawansowanych metod modelarskich, dzięki czemu wizualizacja naniesień przemysłowych i przekrojów maszyn jest zawsze bardzo wiernie odwzorowana. Pozwala to stworzyć właściwą i zrozumiałą formę przekazu.

Tego rodzaju modele doskonale sprawdzają się jako pokaz możliwości i zaawansowanych technologii wykorzystywanych w procesach produkcyjnych i przetwórczych. Są doskonałą wizytówką dla przedsiębiorstw tego sektora, a także interaktywną reklamą w biurach sprzedaży i targach branżowych.
budynek przemysłowy
Makieta przemysłowa.4