Makiety historyczne


Makiety historyczne wykonywane w naszej poznańskiej pracowni pozwalają przybliżyć wspomnienie o nieistniejących już obiektach, budynkach i fortyfikacjach. Są także niezwykle ciekawym odwzorowaniem historycznego ich wyglądu i modelem służącym pokazaniu zmian jakie zaszły od chwili ich powstania. To trójwymiarowe ukazanie przestrzeni, krajobrazu lub wydarzenia z minionej epoki, które wykonywane jest na potrzeby edukacyjne i architektoniczne. Do wytworzenia tego typu makiety wystarczą nam zdjęcia, rysunki i ryciny nieistniejących już obiektów, a także opisy wydarzeń mających miejsce w tworzonej przez nas scenerii. Są one doskonałym uzupełnieniem prelekcji i pokazów, stanowią doskonałą alternatywę dla rysunków i zdjęć ocalałych z poprzednich epok. Makiety historyczne mogą być także częścią interaktywnych pokazów z użyciem projekcji multimedialnych, wspomaganych światłem i efektami specjalnymi.

Tego typu makiety bardzo często spotkać możemy w muzeach i wystawach historycznych. Dzięki nim podziwiać możemy średniowieczne zamki, pałace, starodawne grody i osady, a także fragmenty wydarzeń historycznych jakie miały miejsce w przeszłości. Dzięki bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu naszych projektantów makiety takie wiernie oddają nie tylko szczegółowość przedstawianego obiektu czy wydarzenia. Są one także często wizualizacją klimatu panującego w czasach minionych i sposobu życia ówczesnych ludzi.

Możliwości druku 3D pozwalają niezwykle wiernie i szczegółowo odtworzyć wszystkie detale będące częścią takiej makiety. Dzięki wykorzystaniu tej zaawansowanej technologii powstają makiety, które są znacznie trwalsze i bardziej szczegółowe niż ich kartonowe odpowiedniki. Modele zamków, grodów, zabytkowych kościołów i pałaców, fragmenty dawnych miast i przedstawianych wydarzeń historycznych są niezwykle dokładnie odtworzone i przedstawione w pomniejszonej skali by wiernie oddać klimat minionych czasów. Zastosowanie technologii 3D sprawia, że bardzo dokładnie odtwarzamy nie tylko elementy będące wtedy w użyciu, ale też i strukturę i kolorystykę materiałów z jakich zostały one wykonane.

Makiety historyczne są doskonałą wizualizacją budynków i wydarzeń mających miejsce w przeszłości. Są wspaniałym uzupełnieniem wystaw muzealnych i okolicznościowych, jak również pierwowzorami mogącymi służyć jako model do odbudowy, remontu czy przywróceniu stanu pierwotnego budowlom historycznym. Dokładne odwzorowanie szczegółów takiej makiety oraz elementy uzupełniające typu: fosa z mostem zwodzonym, roślinność i teren wokół budowli, pozwala na efektowną wizualizację elementów historycznych dowolnie wybranego regionu na świecie. Jest to doskonała pomoc edukacyjna przedstawiająca nie tylko samą budowlę, ale i wydarzenia z nią związane.
makiety historyczne